Turneul WTA de la Hobart: Mihaela Buzarnescu a ajuns in SFERTURI!

Mihaela Buzarnescu s-a calificat, marti, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Hobart (Australia), dotat cu premii totale de 226.750 dolari, dupa victoria cu 7-5, 6-4 cu Anna-Lena Friedsam (23 ani, 507 WTA), fost numar 45 mondial in 2016 si continua forma extraordinara aratata in acest inceput de an.

• Jucatoarea din Romania a fost condusa in primul set cu 3-0, a egalat, 3-3, a fost apoi condusa cu 5-4, dar a reusit sa castige ultimele trei ghemuri ale setului.
  • In al doilea act, Buzarnescu a fost condusa cu 1-0 si 3-2, dar a dominat ostilitatile, desprinzandu-se la 5-3 si castigand cu 6-4.
Articol nou:  Sportul stimuleaza invatarea

Mihaela Buzarnescu si-a asigurat un cec de 6.175 dolari si 60 de puncte WTA

In turul al treilea adversara sa va fi invingatoarea dintre americanca Alison Riske si belgianca Kirsten Flipkens.

Articol nou:  Trei propuneri de machiaj profesional de ocazie/seara de la Alina Boitor Make Up Artist Bucuresti

In decurs de un an, jucatoarea originara din Bucuresti a avut un salt de peste 500 de locuri in clasamentul WTA. Saptamana trecuta, dupa victoria cu Alize Cornet, din primul tur al turneului de la Hobart, dezvaluia ca in 2017 a fost la un pas sa se retraga, dar a trecut peste accidentari si a ajuns intr-o forma de exceptie.

Articol nou:  Nadele pentru crapi de la Carping.ro sunt printre cele mai ademenitoare momeli de pe piata

In acest moment, sportiva in varsta de 29 de ani este pe locul 57 WTA, dupa ce, la inceputul anului trecut, se clasa pe locul 580.